chalazae آلمان برنامه اسرائیل اسرائیل

chalazae: آلمان برنامه اسرائیل اسرائیل نتانیاهو برنامه ریزی صدراعظم آلمان بین الملل

گت بلاگز سیاسی بازبینی درتوافق هسته‌ای وجود ندارد/ ما به تعهدات خود پایبند هستیم ، صالحی/ مدیر انرژی اتحادیه اروپا

نشست یکسان مدیر انرژی اتمی کشور عزیزمان ایران و مدیر انرژی اتحادیه اروپا با محوریت دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای انجام شد.

بازبینی درتوافق هسته‌ای وجود ندارد/ ما به تعهدات خود پایبند هستیم ، صالحی/ مدیر انرژی اتحادیه اروپا

به گزارش خبرنگار حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی اکبر صالحی مدیر شرکت انرژی اتمی در نشست یکسان با میگوئل آریاس کانته مدیر شرکت انرژی اروپا امروز 9 اردیبهشت ماه برگزار شد، اظهار داشت: هر چند بعد از توافق هسته ای مشکلاتی به وجود آمد ولی در اینجا به دنبال نشست بروکسل اتفاقات خوبی رقم خورد.
صالحی در این نشست با تاکید بر اینکه کانته جهت دومین بار است به کشور عزیزمان ایران می آید گفت: پیش از این با کانته نشست های متعددی به خاص در بروکسل داشتیم. یک سمینار در این شهر برگزار شد که با حضور مقامات ایرانی از مجلس و سایر ارگانها تشکیل شد. در این سمینار بر بحث آر اند دی مطرح شد و در مورد امکانات متفاوت آن صحبت شد.

عبارات مهم : اروپا

وی در خصوص پیوستن به ایتر نیز تصریح کرد: با 5 میلیون یورو حمایت مالی نیروگاه بوشهر را راه اندازی کردیم ضمن اینکه با پیوستن به ایتر به وسیله اروپا حمایت مالی شدیم تا به جرگه کشورهایی در بیاییم که در زمینه انرژی صلح آمیز هسته ای قدم برمی داریم همچنین توافقنامه ای امضا کردیم این وقت را جهت ما فراهم کرد تا بتوانیم از امکانات صلح آمیز آر اند دی بهره ببریم.
در ادامه میگوئل آریاس کانته ضمن ابراز خرسندی از حضور در کشور عزیزمان ایران افزود: بعد از توافق تاریخی هسته ای کشور عزیزمان ایران که در ماه ژانویه 2016 امضا شد شاهد دیپلماسی مدرنی بودیم که به دنبال آن اتفاقات مثبتی بر روی اقتصاد کشور عزیزمان ایران و تجارت ان به اروپا داشت آیا که کشور عزیزمان ایران قطب اقتصادی مهمی در منطقه محسوب می شود و افق مثبتی در آن دیده می شود.
وی در ادامه بر انجام تعهدات طرف اروپایی تاکید کرد و گفت: اروپا به تمام تعهدات خود در قرارداد هسته ای پایبند است و جهت امنیت در دنیا از هیچ تلاشی فروگذار نیست.
رئیس شرکت انرژی اروپا در ادامه خاطر نشان کرد: انرژی مسئله بسیار مهمی جهت هر کشوری است و در این خصوص همکاریهای زیادی میان کشور عزیزمان ایران و اروپا انجام شده است و در جریان است به خاص در سمیناری که به بحث آر اند دی تخصیص داده شده است داده شده است فهم بهتری را در این خصوص در پی داشت همچنین در لزوم فرآیند صلح آمیز تاکید و حمایت شد.
کانته در خصوص پیوستن کشور عزیزمان ایران به ایتر گفت: ما کشور عزیزمان ایران رابه عنوان یکعضو فعال در ایتر پذیرفته ایم و از آن حمایت می کنیم این مسئله خیلی مهم است آیا که کشور عزیزمان ایران پتانسیل خوبی در این زمینه دارد و امیدواریم که در سالهای آینده به ایراتوم هم بپیوندد و شاهد همکاری های نزدیکتری با اروپا باشیم.
صالحی در پاسخ به این سوالی مبنی بر بازبینی در برجام بر اساس صحبتهای دولت ترامپ گفت: هیچ بازبینی در خصوص قراداد هسته ای انجام نمی شود آیا که همه چیز از قبل مشخص شده است و راجع به اش صحبت شده است و این قرارداد مورد حمایت ام پی تی است.
وی در خصوص دستاوردهای سفر مدیر انرژی اروپا نیز خاطر نشان کرد: در سفر کانته به تعامل زیاد با اروپا تاکید شد آنها حدود 5 میلیون یورو سرمایه گذاری کردند تا مرکزی پیشرفته را در کشور ایجاد کنیم همچنین نقشه راهی را تنظیم کرده ایم که کشورهای اروپایی فعالیت های اوراتوم را پیگیری کنند تا ما هم از امکانات یورو اتم بهره گیریم همچنین برنامه 5 ساله ای را در این خصوص تنظیم کرده ایم.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اروپا | انرژی | ایران | ایرانی | علی اکبر صالحی | رئیس شرکت انرژی اتمی | سازمان انرژی اتمی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog