chalazae آلمان برنامه اسرائیل اسرائیل

chalazae: آلمان برنامه اسرائیل اسرائیل نتانیاهو برنامه ریزی صدراعظم آلمان بین الملل

گت بلاگز بین‌الملل اجازه نمی دهیم تبدیل به بازیچه سیاست داخلی اسرائیل شویم

وزیرخارجه آلمان گفت: به صراحت می گویم که اجازه نمی دهیم به بازیچه سیاست داخلی اسرائیل تبدیل شویم.

اجازه نمی دهیم تبدیل به بازیچه سیاست داخلی اسرائیل شویم

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان؛ وزیر خارجه آلمان در تصویر العمل به لغو دیدارش با نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: لغو دیدارم با نتانیاهو غافلگیرانه و البته تاسف بار بود.
زیگمار گابریل، وزیر خارجه آلمان که به فلسطین اشغالی سفر کرده است بعد از آنکه متوجه شد بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به علت دیدارش با نمایندگان سازمانهای مردم نهاد منتقد دولت اسرائیل، دیدار از قبل برنامه ریزی شده است اش را با وی لغو کرده هست، اظهار داشت: من اغلب با نخست وزیر اسرائیل دیدار دارم و ما روابط باز و صریحی با هم داریم.
بنابراین برایم غافلگیر کننده بود که این دیدار لغو شده است هست. این کاملا عادی و معمول است که (در سفرهای خارجی) با نمایندگان جامعه مدنی نیز گفتگو کنیم. از این اقدام، متاسفم ولی اکنون به صراحت می گویم که اجازه نمی دهیم به ملعبه و بازیچه سیاست داخلی اسرائیل تبدیل شویم.

عبارات مهم : آلمان
وی خاطر نشان کرد: روابط من با اسرائیل و نیز مناسبات میان آلمان و اسرائیل به هیچوجه عوض کردن نخواهند کرد و ما دو ملتی هستیم که به طور تنگاتنگ با هم در ارتباطیم و امنیت اسرائیل به عنوان یک سرزمین دموکراتیک یهودی همان طور که زن مرکل (صدراعظم آلمان) هم گفت جهت آلمان، علت حکومتی محسوب می شود و از این رو روابط ما عوض کردن نخواهند کرد ولی با این همه از این اقدام متاسفیم.

دیدار با جامعه دینی (اسرائیل) از همان ابتدا جزئی از برنامه سفر ما بوده هست. موضع گیری رسمی آن بود که نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل تمایلی نداشته است که ما با منتقدان دولت و نیز سازمانهای مردم نهاد دیدار داشته باشیم.
من تصور می کنم که اگر آقای نتانیاهو به آلمان دعوت شود و بخواهد با نمایندگان سازمانهای مردم نهاد که به دولت آلمان انتقاد دارند، دیدار کند و آن وقت ما بگوییم که اگر شما با این گروهها دیدار داشته باشید، ملاقات ما با شما لغو می شود، این به چه معنا خواهد بود؟
من فکر می کنم که باید قدری آرام و خونسرد باشیم. ولی آنچه که اتفاق افتاد، خوب و قشنگ نبود و یک وزیر خارجه باید در هر اوضاع و موقعیتی با دیگران صحبت کند. با این حال این طور نیست که این مساله، به مناسبات میان آلمان و اسرائیل لطمه وارد کند. برنامه من آن است که در این سفر به دیدارهای خود ادامه دهم.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: آلمان | برنامه | اسرائیل | اسرائیل | نتانیاهو | برنامه ریزی | صدراعظم آلمان | بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog