chalazae آلمان برنامه اسرائیل اسرائیل

chalazae: آلمان برنامه اسرائیل اسرائیل نتانیاهو برنامه ریزی صدراعظم آلمان بین الملل

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی ، توارث اضطراب&quot، ارتباطات درون‌مغزی، کلید درک &quot

مطابق با نتیجه های یک مطالعه‌ بزرگ بر روی صدها میمون، تفاوت‌های فردی در ارتباطات بین مناطقی از مغز که در پردازش وحشت و اضطراب نقش دارند، موروثی‌اند. این پژوهش ب

، توارث اضطراب&quot، ارتباطات درون‌مغزی، کلید درک &quot

ارتباطات درون مغزی، کلید درک "توارث اضطراب"

عبارات مهم : میمون

مطابق با نتیجه های یک مطالعه بزرگ بر روی صدها میمون، تفاوت های فردی در ارتباطات بین مناطقی از مغز که در پردازش وحشت و اضطراب نقش دارند، موروثی اند. این پژوهش بینش جدیدی را در مورد خطر بروز و پیشرفت اختلالات اضطرابی فراهم می کند.

به گزارش ایسنا به نقل از Journal of Neuroscience، یک پژوهش آمریکایی بر روی صدها میمون، نشان داده است که تفاوت در ارتباطات بین مناطقی از مغز که در پردازش وحشت و اضطراب نقش دارند، می تواند از نسلی به نسل دیگر انتقال یافته شود. این پژوهشگران، مغز میمون ها را اسکن کرده و دریافتند که ارتباطات بین دو منطقه از آمیگدال – مرکز پردازش وحشت در مغز – با بروز اضطراب در میمون های جوان ارتباط دارد، و این الگوی ارتباطات درون مغزی، موروثی است.

آمیگدال(Amygdala)، که در فارسی آن را تحت عنوان “بادامه” می شناسیم، دو گروه بادامی شکل از هسته هایی است که در عمق و بخش داخلی تر لوب تمپورال قرار گرفته هست. به نظر می رسد این هسته، نقشی اساسی در پردازش خاطره، تصمیم گیری و پاسخ های هیجانی داشته باشد.

، توارث اضطراب&quot، ارتباطات درون‌مغزی، کلید درک &quot

ند کیلین(Ned Kalin) و همکارانش به کمک انواعی از تکنیک های تصویربرداری که معمولاً در مطالعه بر روی انسان به کار گرفته می شود، دریافتند که در میمون رزوس، ارتباطات عملکردی بین دو منطقه از آمیگدال گسترده مرکزی، با خلق مضطرب در سنین پیش از نوجوانی ارتباط دارد. اضطراب شدید در اوایل زندگی، عامل خطری جهت بروز اختلالات اضطرابی و افسردگی در انسان به شمار می آید.

پژوهش بیش تر بر روی این مدل غیرانسانی از پریمات ها می تواند به توسعه ی رویکردهای جدیدی جهت پیشگیری از شکل گیری این اختلالات در کودکان در معرض خطر کمک نماید. این می تواند نمایانگر یک پیشرفت در برابر درمان های کنونی باشد، که به جای ساز و کارهای زمینه ای پیشرفت این قبیل اختلالات، به علائم آن می پردازد.

مطابق با نتیجه های یک مطالعه‌ بزرگ بر روی صدها میمون، تفاوت‌های فردی در ارتباطات بین مناطقی از مغز که در پردازش وحشت و اضطراب نقش دارند، موروثی‌اند. این پژوهش ب

واژه های کلیدی: میمون | اضطراب | اضطراب | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog