chalazae آلمان برنامه اسرائیل اسرائیل

chalazae: آلمان برنامه اسرائیل اسرائیل نتانیاهو برنامه ریزی صدراعظم آلمان بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی اصلاح قیمتی سکه و ارز

پس از ۲ روز زیاد کردن متوالی، روند بهای سکه و دلار اصلاح شد. روز دوشنبه، دلار در بازار غیررسمی تا مرز ۸ هزار تومانی عقب نشینی کرد و سکه تمام بهار آزادی نیز با ۹

اصلاح قیمتی سکه و ارز

اصلاح قیمتی سکه و ارز

عبارات مهم : بازار

پس از ۲ روز زیاد کردن متوالی، روند بهای سکه و دلار اصلاح شد. روز دوشنبه، دلار در بازار غیررسمی تا مرز ۸ هزار تومانی عقب نشینی کرد و سکه تمام بهار آزادی نیز با ۹۰ هزار تومان کم کردن به کانال ۲ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان رفت. به گفته فعالان، در ۲ هفته گذشته، دلار توان عبور از محدوده ۸ هزار و ۲۰۰ تومان را نداشته و بعد از برخورد به این محدوده، فروش ها در بازار اوج رفته هست. بعضی دیگر از فعالان، کم کردن قیمت حواله درهم را در افت قیمت دلار موثر دانستند.

اصلاح قیمتی سکه و ارز

روز گذشته، دلار و سکه راه اصلاح را در پیش گرفتند و به سوی سطوح حمایتی قدم برداشتند. دلار که در ۲ روز ابتدایی هفته بالای ۷ درصد زیاد کردن را تجربه کرده بود، روز سوم هفته را با کم کردن قیمت شروع کرد و در نهایت ساعت ۳ بعدازظهر در نزدیکی مرز ۸ هزار تومانی به کار خود آخر داد. شاخص ارزی روز یکشنبه بالای محدوده ۸ هزار و۲۰۰ تومانی نوسانات خود را صورت داده بود.به گفته فعالان، در ۲ هفته گذشته، هر وقت قیمت دلار به بالای محدوده ۸ هزار و ۲۰۰ تومان رفته هست، توان رشد زیاد را از خود نشان نداده و با زیاد کردن فروش ها مسیر کاهشی را جهت حرکت گزینش کرده هست. روز دوشنبه یک بار دیگر این روایت تکرار شد.

دامنه نوسانی در بازار ارز

پس از ۲ روز زیاد کردن متوالی، روند بهای سکه و دلار اصلاح شد. روز دوشنبه، دلار در بازار غیررسمی تا مرز ۸ هزار تومانی عقب نشینی کرد و سکه تمام بهار آزادی نیز با ۹

به گفته بعضی کارشناسان، بررسی قیمت دلار از ۱۲ تیر نشان می دهد که دلار در دامنه ۷ هزار و ۷۰۰ تا ۸ هزار و ۲۵۰ تومان تغییرات خود را به ثبت رسانده هست. در این میان، دو دامنه کوچک تر نیز زیر زیرشاخه دامنه بزرگ تر بودند. دلار در بعضی مقاطع در دامنه ۷ هزار و ۷۰۰ تا ۷ هزار و ۹۰۰ تومان تغییرات خود را ثبت کرده است و در مقاطعی دیگر دامنه ۸ هزار تا ۸ هزارو۲۵۰ تومان را جهت نوسانات گزینش کرده هست. بعضی کارشناسان قرار گرفتن دلار در یک دامنه مشخص را به فال نیک گرفته اند و اظهار امیدواری کرده اند که با تصمیم های تازه ارزی و پرهیز از غلط های پیشین، دامنه نوسانات محدودتر نیز شود. خروج از لیست سیاه FATF، دیپلماسی فعال و مذاکره با اروپا جهت دستیابی به یک بسته مناسب و تنظیم نقشه راه و راه حل های چند جانبه جهت مقابله باتحریم ها می تواند به کم کردن دامنه نوسانات کمک بیشتری کند.

دو متغیر کاهشی در بازار ارز

به گفته فعالان، علاوه بر اصلاح قیمت ها، افت قیمت حواله درهم نیز در کم کردن قیمت دلار نقش داشت. روز گذشته، قیمت حواله درهم به زیر مرز ۲ هزار و ۲۰۰ تومان رفت و در آخرهای روز با قیمت ۲ هزار و ۱۸۰ تومان معامله شد. «دنیای اقتصاد» نیز در گزارش پیشین خود از احتمال اصلاح قیمت ها در بازار خبر داده و عنوان کرده بود، که نوسان ۲ روز ابتدایی هفته بر اساس اطلاعات نامتقارن معامله گران صورت گرفته بود. در اوضاع اطلاعات نامتقارن بعضی معامله گران با تکیه بر اطلاعات ناقص موقعیت خرید و فروش می گیرند و بعد از آن با کسب اطلاعات دقیق تر، از موقعیت خود عقب نشینی می کنند.یکی دیگر از عوامل کاهشی روز گذشته، پایین آمدن ارزش دلار در مناطق هرات و سلیمانیه بود. با این وجود ارزش دلار در بازار داخلی همچنان بالاتر از این دو منطقه قرار دارد.

سقوط به کانال ۲ میلیون و ۷۰۰

اصلاح قیمتی سکه و ارز

در روزی که دلار در مسیر کاهشی قرار گرفته بود، سکه تمام بهار آزادی نیز یک بار دیگر به کانال ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان سقوط کرد. روز دوشنبه، سکه ۹۰هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت ۲میلیون و ۷۸۰ هزار تومان رسید. سکه در نخستین روز هفته به کانال ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بازگشت و روز یکشنبه تا چند گامی مرز ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان پیش رفت. با این حال، روز دوشنبه وقت اصلاح قیمت ها و زیاد کردن فروش ها در بازار سکه بود.

یکی دیگر از عوامل اثرگذار در افت قیمت سکه، دوام اونس در محدوده هزار و ۲۴۰ دلار در بازارهای جهانی تا ساعت ۴ بعدازظهر بود. با این حال، بااهمیت ترین عامل کاهشی شدن قیمت سکه شروع تحویل دور دوم سکه های پیش فروش از روز جاری است.در دومین روز هفته، ارزش سکه های کوچک نیز در بازار رو به سوی کم کردن داشت. روز دوشنبه، نیم سکه ۴۳ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید. ربع سکه نیز با ۵ هزار تومان افت روی عدد ۷۰۵ هزار تومان قرار گرفت. در این میان، هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با ۵ هزار تومان افت به ۲۳۳ هزار تومان رسید.

پس از ۲ روز زیاد کردن متوالی، روند بهای سکه و دلار اصلاح شد. روز دوشنبه، دلار در بازار غیررسمی تا مرز ۸ هزار تومانی عقب نشینی کرد و سکه تمام بهار آزادی نیز با ۹

تاریخچه سلطان سکه

در روزهای اخیر خبرهای مربوط به «سلطان سکه» نیز در میان معامله گران این بازار بازتاب زیادی داشته هست. روز گذشته، سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی پایتخت در حاشیه طرح دستگیری اراذل، اوباش و مزاحمان نوامیس در مقر پلیس اطلاعات و امنیت پایتخت راجع به آخرین اوضاع پرونده سلطان سکه و دستگیری عوامل مرتبط با این فرد اظهار کرد: پرونده های مختلفی در پلیس در حال پیگیری است که یکی از این موارد همین سلطان سکه هست. به گزارش خبرگزاری ایبنا، فرمانده انتظامی پایتخت ادامه داد: بالغ بر ۱۸ نفر از نوچه ها و عوامل باند سلطان سکه به پلیس احضار شده است که بعضی بازداشت و بعضی نیز با قرار وثیقه آزاد شده است اند.

سردار رحیمی خاطر نشان کرد: با کمک بانک مرکزی، حساب های این افراد به طور دقیق در حال بررسی هست؛ تمام عوامل این باند نیز شناسایی شده است اند و پرونده به صورت کامل و با ابعاد جدیدی از جرائم در دستور کار هست. وی به دستگیری این فرد در سال ۹۱ پرداخت و گفت: این فرد در آن سال به اعدام نیز محکوم شده است بود و در حال حاضر پلیس این پرونده را با تمام قدرت و به طور شبانه روزی در دستور کار دارد.

اصلاح قیمتی سکه و ارز

در این میان، خبرگزاری فارس به نقل از یک منبع آگاه ادعا کرده است که در وقت تحقیقات در سال های ۹۰ و ۹۱ از این متهمان که در همان بحران ارزی به همراه جمشید بسم الله دستگیر شده است بودند هیچ گونه صحبتی از هماهنگی بانک مرکزی با کارها این افراد نبوده است و حتی لحظه دستگیری، «مظلومین» در حال فرار از طریق یکی از مرزهای غربی بوده و اگر ارتباطی بین وی و بانک مرکزی بوده است نیازی به فرار نداشت؛ بنابراین این مورد قابل تامل و پیگیری هست. این منبع مطلع ادامه داد: حمید مظلومین در دهه ۷۰ نیز از عوامل بحران ارزی بوده و در همان سال ها نیز دستگیر و مجوز صرافی وی باطل شده است بود ولی در ادامه از نام و حساب های بانکی افراد دیگری استفاده می کرده است.

وی ادامه داد: حمید مظلومین از حساب فرد دیگری جهت کارها تبهکارانه خود استفاده و ماهانه مبلغی حدود چند صد میلیون تومان به حساب وی واریز می کرده هست. گردش مالی حساب این فرد در سال چند هزار میلیارد تومان بوده هست. این باند که متشکل از پدر و فرزندی بوده اند تقریبا در تمامی بحران های ارزی دهه ۷۰ به بعد حضوری فعال داشته اند و با روش های متفاوت تلاش در دور زدن مراجع نظارتی، امنیتی و قضایی را داشته اند. فرمانده انتظامی پایتخت تصریح کرد: بعضی از افرادی که به عنوان عوامل سلطان سکه دستگیر شده است اند جزو ۹۰ نفری بودند که در ۲۵ اسفند ۹۶ دستگیر شده است بودند و با قرار وثیقه ۸ و ۱۰ میلیاردی آزاد بودند.

سردار رحیمی با اشاره به اوضاع بازار سکه و ارز اعلام کرد: ۵۰ نفر از لیست خریداران عمده سکه در اختیار پلیس هست. وی گفت: بعد از دستگیری سلطان سکه و احضار عوامل وی، روند صعودی موجود متوقف و در حال حاضر روند رو به کم کردن هست؛ البته عده ای به صورت خزنده در بازار سکه و طلا فعالیت می کنند که تمام کارها آنها تحت کنترل هست. رحیمی تاکید کرد: در بازار پایتخت کشور عزیزمان ایران پلیس با اشراف اطلاعاتی به صورت نامحسوس فعالیت دارد و در این زمینه نیز دستگیری هایی داشته ایم.

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | میلیون | دستگیری | روز گذشته | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog